Vybavenie zastrešenia

Zastrešenie

Zastrešením bazéna to nekončí.

K samotnému zastrešeniu vám môžeme pridať praktické maličkosti, ktoré oceníte. Napokon – prečo si nezjednodušiť život, však?

Čelá zastrešení

  • Napevno
  • Odnímateľné

Zastrešenie – teda jeho predné a zadné čelo – môže byť namontované skrutkami napevno, alebo ako odnímateľné pomocou ružíc. Odnímateľné čelo odporúčame v prípade, keď zastrešenie nie je možné kompletne odsunúť mimo bazéna a bežne sa teda pláva pod ním. Ružice môžu byť taktiež uzamykateľné. Podľa veľkosti môže byť čelo vyrobené ako jeden alebo viac dielov.

Vybavenie zastřesšenie bazenov ALBIXON

Uchycení zadního čela bazenu ALBIXONRůžice předního skla bazénu ALBIXON

 

Zvýšenie spodnej hrany čiel

Tento detail slúži na ľahší prejazd zastrešenia cez prekážky - napríklad cez zvýšený lem bazéna. Ponúkame zvýšenie spodnej hrany čiel, zakryté odolnou plachtou, až do výšky 18 cm. V prípade nutnosti prejazdu cez vyššie prekážky odporúčame použiť klapačky alebo dvere v čele (viď nižšie).

Růžice předního čela bazénu Dallas ALBIXON

Klapačka

Klapačka sa používa vtedy, ak chcete posúvať zastrešenie cez väčšie prekážky, ako napríklad vírivka, schody alebo skokanský mostík. Klapačka sa vysúva smerom hore. Maximálna výška klapačky je do polovice výšky čela.

POZOR! V čele s klapačkou sa nemôžu nachádzať posuvné dvere. Môžete ju kombinovať s dvermi so závesom, ktoré je ale nutné pred otvorením klapačky vysadiť zo závesov.

Monaco future press elox dutinka modulu

Bočný vstup

Ak chcete pohodlnejší vstup do bazéna. Bežne je umiestnený na najväčšom module, i keď je možné ho umiestniť aj na menší modul. Pri zastrešeniach terás ako jediný na trhu ponúkame možnosť bočného vstupu na ľubovoľnom module zastrešenia. Bočný vstup je samozrejme uzamykateľný.

Vybavenie zastrešenie bazenov ALBIXON 1

Dvere v čele

  • So závesom (ľavé, pravé)
  • Posuvné (ľavé, pravé)
  • Dvojkrídlové (so závesom, posuvné)

Dvere so závesom sa používajú pri nižších zastrešeniach. Posuvné dvere sa teda hodia na zastrešenia vyššie. Okrem toho majú taktiež vyššiu odolnosť ako dvere so závesom.

Štandardná šírka je 80 cm pri jednokrídlových dverách, 120 cm pri dvojkrídlových. Pri požadovanej šírke dverí nad 90 cm u jednokrídlových a 140 cm u dvojkrídlových odporúčame voliť posuvné dvere kvôli vyššej odolnosti. Pri nízkom zastrešení Casablanca Infinity neodporúčame dvere v čele. V prípade umiestnenia dverí so závesom mimo osi zastrešenia je nutné umiestniť závesy na strane dverí bližšie k osi. Všetky typy dverí sú samozrejme uzamykateľné.

Vybavenie zastřešenie bazenov ALBIXON 2Boční terasa

Vybavenie zastřešenie bazenov ALBIXON 2

Aretácia

  • Neuzamykateľné
  • Uzamykateľné

Každý modul je štandardne vybavený 2 aretáciami na jeho fixáciu v polohe otvorené/zatvorené. Jednoduchšie povedané, aretácia funguje ako „zámok“ zastrešenia. Na ešte vyššiu bezpečnosť môžu byť tiež uzamykateľné. Štandardne sa aretácie inštalujú s prístupom zvonka s výnimkou najmenšieho modulu, kde sú umiestnené na prístup zvnútra zastrešenia a neuzamykateľné – pokiaľ by niekto zostal zavretý v zastrešení, dostane sa poľahky von.

Bazen ALBIXON Klasik a jeho neuzamykatelná aretace Klasik aretace

Bazen ALBIXON Infinity a jeho neuzamykatelná aretace Infinity aretace

Dĺžka modulu

Moduly zastrešenia majú štandardnú dĺžku 219 cm, ak nie je uvedené inak. Odporúčaná dĺžka modulu je v rozsahu 180 – 250 cm. Dlhšie ani kratšie moduly neodporúčame, aby bolo možné zastrešenie ľahko ovládať – posúvať ním. Pri zastrešení Casablanca Infinity odporúčame iba štandardnú dĺžku modulu.

Delka modulu

Máte otázky ohľadom vybavenia zastrešenia? Naši predajcovia vám veľmi radi poradia, ktorý doplnok zvoliť. Stačí navštíviť našu predajňu. Všetko vám vysvetlíme.

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.