Profil spoločnosti ALBIXON a.s.

ALBIXON a.s., je poprednou českou firmou zaoberajúcou sa výrobou a montážou bazénov , zastrešenia a SKYTRIÍ už viac ako 25 rokov . Zákazníkom dodáva tiež vírivky a bazénové príslušenstvo a svoje výrobky vyváža do 93 krajín sveta . Vlastní práškovú lakovňu v Hořovicích , ktorá je najväčšou svojho druhu v Európe . Navyše vďaka vlastnému vývojovému centru , ktoré neustále sleduje najmodernejšie trendy v oblasti techniky , dizajnu , bezpečnosti a ochrany životného prostredia , prináša značka ALBIXON na trh kvalitné, inovované a technicky premyslené výrobky.

namontovaných
viac ako
30 tis.
bazénov

 

vyrobených
viac ako
90 tis.
zastrešení

 

viac ako
25 rokov
výroby

 

zapojených
viac ako
2 tis.
víriviek

 

predaj do
70
krajín sveta

História firmy

História spoločnosti ALBIXON začala podnikateľským úsilím zakladateľov už v roku 1985. Ihneď po revolúcii začali bratia Smetanovci v garáži svojich rodičov vyrábať jedny z prvých bazénov v Československu. Bola to doba, kedy si každý chcel dopriať trochu luxusu a bazén bol a je takýmto splneným snom mnohých z nás. Poctivý prístup ku kvalite a orientácia na vlastnú výrobu sa zakladateľom vyplatila, a tak dopyt po bazénoch ALBISTONE ® a po službách, ktoré k nim patrili, sa neustále zvyšoval. Vďaka dobrému menu na trhu firma dynamicky rástla. V súčasnej dobe je ALBIXON bazénovým špecialistom No 1. Je taktiež najväčším výrobcom bazénového zastrešenia v Európe a expanduje na ďalšie kontinenty.

Bratři Smetanovi
Takto bratia Smetanovci začínali s výrobou bazénov

 

„Pre spoločnosť ALBIXON sú prioritou záujmy a potreby jej zákazníkov. Hodnoty, ktoré vyznávame, sú profesionalita, stabilita, zodpovednosť a dôveryhodnosť. Úplnou samozrejmosťou je vysoká kvalita výrobkov a služieb. Našim cieľom je vymeniť európske prvenstvo výrobcu zastrešení bazénov za prvenstvo svetové,“ hovorí predseda predstavenstva Ing. Jaroslav Smetana.

 

 

Príbeh spoločnosti ALBIXON

  •   1989 Vznik Albionu  

  • 1996 Spustenie výroby zastrešení  

  • 1997 Prášková lakovňa  

  • 1999 Založenie ALBION Group, s.r.o.  

  • 2004 Rozšírenie o divíziu IDEALCOVER  

  • 2006 Rozšírenie o divíziu BRILIX  

  • 2007 Najväčší výrobca bazénov a zastrešení v ČR a Európe  

  • 2011 Zmena názvu spoločnosti na ALBIXON a.s.  

  • 2012 Dobytie trhu Južnej Ameriky a Austrálie  

  • 2015 Vznik samostatnej divízie SKYTRIUM  

Úseky a divízie

Cieľom našej spoločnosti ALBIXON a.s., je zaistiť pre našich zákazníkov špičkové a komplexné služby v oblasti bazénov, zastrešení, víriviek, bazénového príslušenstva a ďalšieho doplnkového sortimentu (ako napríklad infrasauny). To je dôvod, prečo zamestnávame iba vyškolených profesionálov vo svojom obore. Ich jediným cieľom je poskytnúť vám - zákazníkom maximálnu starostlivosť, splniť všetky vaše priania a vyhovieť všetkým vašim požiadavkám.

Úseky:

Výroba bazénov

Tento úsek má na starosti výrobu všetkých bazénov z našej širokej ponuky. Realizujú pre vás zapustené bazény rôznych veľkostí a tvarov vyrábané z materiálu ALBISTONE®, zapustené fóliové bazény s premennou hĺbkou dna a bazény vypláštené ťažkou fóliou.

sídlo úseku: Prevádzka Osov
kontaktný e-mail:

Výroba zastrešení

Dokážeme zastrešiť prakticky čokoľvek (bazény, terasy, vírivky, autobusové zastávky, striedačky športových ihrísk a mnoho ďalšieho). Nami vyrábané zastrešenia vychádzajú zo základných modelových sérií Klasik, Monaco, Monaco Future, Casablanca a Dallas. V rámci atypických modelov pre vás vyrobíme napríklad zastrešenia na stenu alebo zastrešenia napájané na dom a pod. Zastrešenia víriviek vyrábame v modelových sériách Klasik SPA a Dallas SPA. Zároveň ponúkame aj bezkoľajnicové zastrešenia modelovej série Klasik a Casablanca. Všetky tieto zastrešenia pre vás vyrába práve úsek zastrešení v spolupráci s vlastnou práškovou lakovňou.

sídlo úseku: Prevádzka Hořovice
kontaktný e-mail:

Servisné stredisko

Naše servisné stredisko a jeho vyškolení technickí pracovníci sú vám k dispozícii pri riešení vašich problémov z oblasti bazénov, zastrešení, víriviek a bazénového príslušenstva. Potrebujete poradiť s rekonštrukciou starších bazénov alebo nastavením bazénového príslušenstva, dodať náhradný diel, zazimovať bazén alebo ho prípadne sprevádzkovať pred začiatkom sezóny? Práve pre vás sú tu naši technici. Neváhajte a kontaktujte nás.

sídlo úseku: Prevádzka Osov
kontaktný e-mail:

Prevádzkovo-technický úsek

Zabezpečuje celú správu a prevádzku nehnuteľností a vozového parku a ostatné prevádzkovo-technické záležitosti spojené s chodom spoločnosti, okrem záležitostí technologicko-výrobného charakteru, problematiky BOZP, PO, odpadového hospodárstva a pod.

sídlo úseku: Prevádzka Osov
kontaktný e-mail:

Vývoj a technológia

Vývojové stredisko disponuje najmodernejšími trendmi a technológiami. Zameriava sa predovšetkým na neustále zvyšovanie kvality, bezpečnostných prvkov, funkčnosti a dizajnu. Hlavný dôraz kladieme na výrobné a materiálové technológie.

sídlo úseku: Prevádzka Hořovice
kontaktní e-mail:

Divízia:

Divízia povrchových úprav

Vlastníme práškovú lakovňu, ktorá je tou najväčšou svojho druhu v ČR. Kvalita procesu lakovania je v súlade s normami DIN EN ISO 9001-2000 a spĺňa prísne kritériá na ochranu životného prostredia. Zabezpečíme vám nielen práškové lakovanie s chemickou predúpravou, ale ako jediná spoločnosť v ČR disponujeme linkou DECORAL®, vďaka ktorej pre vás môžeme realizovať dekoratívne lakovanie 3D vzorov so štruktúrou dreva, mramoru či žuly. Vďaka unikátnym rozmerom vypaľovacej pece môžeme lakovať i predmety nadmerných rozmerov.

sídlo divízie: Prevádzka Hořovice
kontaktný e-mail:
viac informácií: www.PRASKOVALAKOVNA.cz

Podporujeme
ALBIXON podporuje baby box v Havířově

Podporili sme otvorenie 63. hniezda záchrany v Českej republike

Sme nesmierne hrdí, že i vďaka našej podpore bolo včera, 23. septembra, uvedené do prevádzky 63. hniezdo záchrany v Českej republike, a to konkrétne v nemocnici s poliklinikou v Havířove. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili zástupcovia spoločnosti ALBIXON a.s., ktorá patrila medzi najštedrejších darcov tohto hniezda záchrany. „Je nám cťou podieľať sa na takto ušľachtilom a zmysluplnom projekte, ktorý zachraňuje ľudské životy,“ povedal marketingový riaditeľ Jiří Zeman.

Hniezdo záchrany pre odložené deti chce pomáhať deťom, ale aj rodičom a matkám, ktoré sa v tiesnivej situácii nedokážu postarať o novorodenca. Odloženie dieťaťa do hniezda záchrany nie je trestné a je úplne anonymné. Klimatizované a ventilované hniezda záchrany sú vybavené mnohonásobne zabezpečenou signalizáciou. Odloženému dieťatku je poskytnutá úplná zdravotná starostlivosť a sociálna pomoc. Prvé hniezdo záchrany bolo zriadené 1. 6. 2005 v GynCentre v Prahe 9. Od tej doby bolo zachránených po celej republike 108 detí.

Viac informácií a fotogalériu zo slávnostného otvorenia nájdete tu: http://www.babybox.cz/?p=aktuality-archiv&a=481.

 

Plavkyně Baumrtová

Simona Baumrtová - Ďalší osobný rekord a dve umiestnenia na medzinárodných pretekoch

Simona Baumrtová potvrdila svoje kvality a na medzinárodných pretekoch v Ríme získala dve medaile a dokonca zaplávala ďalší osobný rekord.

Podporujeme plavkyni Baumrtovou

ALBIXON podporuje Simonu Baumrtovú

Spoločnosti ALBIXON, bazénovému špecialistovi č.1 v ČR, nie je ľahostajný osud českých športových talentov, a preto sa rozhodla podporovať úspešnú a nádejnú plavkyňu Simonu Baumrtovú.

Podporujeme sport

Odovzdali sme dve striedačky Českej olympijskej nadácii

Striedačky, ktoré sme vyrábali pre Olympijský park na Letné, boli odovzdané 24. mája pozemným hokejistom v areáli pražskej Slávie spolu s Českou olympijskou nadáciou.

Certifikáty
Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.