Starostlivosť o vodu v bazéne: Na čo treba myslieť?

12. 11. 2018

Starostlivosť o vodu v bazéne: Na čo treba myslieť?

Bazén nie je len o kúpaní, mimoriadne dôležitá je aj starostlivosť o vodu. Aby bolo kúpanie osviežujúce a zdraviu prospešné, musíme sa o vodu príkladne starať.

Podceniť starostlivosť o ňu znamená koledovať si v lepšom prípade minimálne o nejaké kožné ochorenia či drobnú infekciu. Samozrejme, istú časť práce za nás urobí filtračný systém a bazénová chémia. No je na nás, aby sme správne zorganizovali naše úsilie a možnosti techniky a chémie.

Eliminacia rizik při prevádzke bazéna ALBIXON
Zastrešenie zabráni znečisteniu bazéna

V prvom rade zohráva dôležitú úlohu samotné umiestnenie bazéna. Výberom miesta eliminujeme niektoré nepriaznivé vplyvy, ktoré dlhodobo negatívne pôsobia na kvalitu vody. Umiestniť bazén v blízkosti stromov alebo kríkov býva problém, pre ktorý sa do bazéna dostávajú mechanické nečistoty zo stromov a tráv.

Pri údržbe bazéna by ste mali oboznámiť s fungovaním mechanickej filtrácie a prostriedkami bazénovej chémie. Okrem listov a peľu vás potrápi aj biologické znečistenie vtáčím trusom a hmyzom.

Bazén v susedstve frekventovanej cesty kvalite vody tiež neprispeje. Bazén si však do istej miery znečisťujeme aj sami - do vody prinášame prach, piesok alebo hlinu. Vo vode budú plávať tiež vlasy, vo vode sa potíme, umývame opaľovacie krémy, oleje, vlasové tužidlá, laky a mnohé iné kozmetické vychytávky.

Starostlivosť o vodu nie je jednoduchá, no stojí za to

Správne postupy a dávkovanie zabráni podráždeniu, kožným ochoreniam a ďalším zdravotným ťažkostiam. Pri práci s bazénovou chémiou majte vždy na pamäti, že pracujete s koncentrovanými chemickými prostriedkami!

To znamená, že si musíte chrániť oči, vyvarovať sa kontaktu s kožou a oblečením i zabrániť deťom a domácim maznáčikom v prístupe k nej. Nesmú s ňou ani manipulovať alebo ju požiť. S bazénovou chémiou vždy pracujte bez detí. Chemické prostriedky uchovávajte mimo ich dosahu alebo v uzamknutých skrinkách.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.