Zahájenie kúpacej sezóny vo vašej záhrade

6. 5. 2019

Nečakajte na leto, zahájte kúpaciu sezónu už počas teplých jarných dní!

Kúpacia sezóna v zahradnom bazéne

Tiež sa už neviete dočkať leta? So začatím kúpacej sezóny vo vlastnom bazéne však čakať nemusíte. Vďaka solárnym panelom či tepelnému čerpadlu a kvalitnému zastrešeniu sa môžete kúpať v príjemne teplej vode už v apríli a užívať si tak letné bazénové radovánky väčšinu roka!

Nečakajte na to, kým jarné slnko ohreje bazénovú vodu na príjemných 25 stupňov Celzia, pomôžte mu solárnymi panelmi alebo tepelným čerpadlom. V zastrešenom bazéne si potom môžete zaplávať, zacvičiť alebo hrať sa s deťmi oveľa skôr, než sa s príchodom prvých horúcich letných dní otvoria brány verejných kúpalísk.

Využite jarné slnko na solárny ohrev vody

Silu jarných slnečných lúčov nemusíte využívať len pri pestovaní sadeničiek a prvých tohtoročných kvetín. Výborne sa totiž hodí aj k ohrevu bazénovej vody. Namiesto neefektívnych solárnych plachiet radšej investujte do moderných solárnych panelov, ktoré dokážu zvýšiť teplotu vody až o šesť stupňov Celzia. Panely si môžete ľahko a rýchlo nainštalovať na slnečnú časť plota, fasády či strechy domu. Zariadenie na solárny ohrev vody je možné zapojiť priamo do filtračného okruhu, s jeho prevádzkou nie sú spojené žiadne každodenné náklady. A čo je najlepšie, využívate pri ňom obnoviteľný ekologický zdroj energie.

Ohrievajte bazénovú vodu ešte efektívnejšie pomocou tepelného čerpadla

Aký je rozdiel medzi tepelným čerpadlom a solárnymi panelmi? Tepelnému čerpadlu musíte pravidelne dodávať elektrickú energiu. Jeho výhodou je však rýchly a efektívny ohrev vody až o osem stupňov Celzia, a to aj v bazénoch väčších rozmerov. Dobre funguje už pri vonkajšej teplote okolo dvanásť stupňov Celzia, je ideálnou voľbou na jarné dni, ktoré ešte nebývajú dostatočne teplé a slnečné od rána až do večera.

Užite si jarnú pohodu v bazéne s posuvným zastrešením

Zastrešený bazén má hneď niekoľko výhod: vo vode nie sú napadané nečistoty a záhrada je vďaka nemu bezpečnejšia pre deti i domáce zvieratá, ktoré sa na nej pohybujú. Veľkým benefitom je, že v ňom voda počas noci výrazne neochladne, takže neprichádzate o teplo, ktoré počas dňa vyrobili solárne panely alebo tepelné čerpadlo. Pod zastrešením s väčšou výškou si navyše môžete vytvoriť príjemný relaxačný priestor s kreslami a odpočívať pri pohľade na upokojujúcu vodnú hladinu už od jari.

Kúpanie v bazéne

Hoci je lepšie myslieť na kúpu zastrešenia už pri plánovaní bazéna, môžete si ho tiež nechať nainštalovať aj dodatočne. Všetko, čo k tomu potrebujete, je len dostatok miesta okolo bazéna pre koľajnice, v ktorých budú jednotlivé posuvné diely zastrešenia umiestnené. Tie sú vyrábané nielen sériovo, ale aj na zákazku, takže môžete si dať zastrešiť aj bazén atypického tvaru.

Leto pre Vás môže začať už v apríli!

S kvalitným posuvným zastrešením a výkonným tepelným čerpadlom sa môžete vo vlastnom bazéne začať kúpať už v apríli - teda o celé tri mesiace skôr ako na verejnom kúpalisku! Čo pre to musíte urobiť? Stačí bazén odzimovať, sprevádzkovať komplet príslušenstvo, upraviť po zimnom období pH a ďalšie parametre bazénovej vody a môžete začať hľadať plavky.

Predĺžte letné prázdniny sebe aj deťom

Leto je pre deti i dospelých najobľúbenejším ročným obdobím - prečo si ho teda nepredĺžiť na väčšinu roka? Nečakajte na dva mesiace letných prázdnin, ktoré vždy rýchlo ubehnú, začnite si spolu s deťmi užívať kúpaciu sezónu už na jar!

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.