Vyberáme bazén – 2. diel

20. 4. 2013

Bazénové príslušenstvo…

…alebo bazénové doplnky by sme mohli rozdeliť do niekoľkých skupín. Prvou takouto skupinou sú tzv. funkčné prvky. Tieto doplnky nijako neovplyvňujú funkčnosť bazéna, ale vo veľkej miere uľahčujú vašu starostlivosť o bazén a vodu v ňom. Sú to napríklad automatické dávkovače čistiacich prostriedkov, bezchlórová úprava vody alebo tepelné čerpadlá. Ďalšou skupinou sú doplnky, ktoré Vám spríjemnia pobyt v bazéne. Ide o najrôznejšie masážne trysky, reflektory, protiprúdy a ďalšie. Treťou kategóriou sú potom doplnky bez nutnosti inštalácie. Patria sem bazénové teplomery alebo vysávače. Ďalším nevyhnutným doplnkom vášho bazéna, ktorý ešte nie je zastrešený, by mala byť plachta, resp. dve plachty. Jedna letná, ktorá zabraňuje zanášaniu nečistôt do vody a tepelným stratám v priebehu noci, a druhá zimná. Ta zas chráni bazén pred množením rias.

Ako je na tom bezpečnosť?

Pri používaní každého bazéna by sa mali rozhodne rešpektovať základné bezpečnostné pravidlá. Na ich lepšie dodržiavanie slúžia tzv. pasívne ochranné prvky. Patrí sem, napríklad, bezpečnostné zábradlie, alebo elektronický strážca hladiny (bazénový alarm), ktorý signalizuje pád do bazéna. Veľmi vhodné je tiež upraviť povrch okolo bazéna tak, aby sa nekĺzal alebo nebol inak nebezpečný. Na trhu je k dispozícii množstvo materiálov s protišmykovou úpravou, ktorá je pri bazéne nevyhnutná. Zvlášť vtedy, ak máte doma malé deti.

Zastrešenie bazéna

Predĺženie kúpacej sezóny, zníženie nákladov na vykurovanie, minimalizácia rozsahu údržby a bezpečnosť vo vnútri aj zvonka vášho bazéna. Áno, to všetko ponúka zastrešenie.

V súčasnej dobe výrobcovia bazénového zastrešenia kladú veľký dôraz na bezpečnostné prvky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého zastrešenia. Tie znemožňujú deťom manipulovať so zastrešením a vďaka tomu sú vaši potomkovia chránení. Ďalšou nespornou výhodou bazénového zastrešenia je už spomínané predĺženie kúpacej sezóny, a to konkrétne na obdobie od apríla do októbra! So zastrešením totiž nedochádza k rapídnemu poklesu teploty vody a vy si tak môžete užívať vodné radovánky takmer kedykoľvek sa vám zachce. Pri obstaraní zastrešenia z polykarbonátu navyše ušetríte za solárny ohrev vody.

Kúpou zastrešenia si ušetríte aj prácu okolo bazéna. Vďaka nemu totiž do bazéna nepadajú nielen hrubé nečistoty, ale aj drobnejšie nečistoty, ako je peľ, prach alebo popolček.
Zastrešenie sa navyše realizuje v mnohých variantoch a každý si môže vybrať zastrešenie presne podľa svojich predstáv a možností.

Ako sa najlepšie starať o bazén?

S pomocou vhodných pomôcok a doplnkov je možné si starostlivosť o bazén v mnohom uľahčiť. Dôležitá je konkrétne starostlivosť o bazénovú vodu, ktorú vám však môže uľahčiť kvalitné filtračné zariadenie s cirkulačným čerpadlom a bezchlórová úprava vody. Povrch bazéna sa jednoducho udržuje pomocou vodných vysávačov. K dispozícii sú manuálne, ale aj úplne automatické vysávače. 

 

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.