Váhate nad kúpou vlastného záhradného bazénu? 4 dôvody, prečo ÁNO

9. 7. 2018

Ozvláštnite svoj bazén masážnymi doplnkami!

Teploty stúpajú a náš organizmus baží schladení. V neznesiteľných horúčavách je nám zrejme jedno, či sa okúpeme pri mori, v rybníku alebo v bazéne. Čo tak kúpať sa vo vlastnom bazéne vždy, keď budete mať chuť? Toto sú 4 výhody, prečo by ste si mali kúpiť bazén.

Bývate vo vysnívanom rodinnom domčeku? Chcete ho mať ešte krajší a luxusnejší? Zapustený bazén na záhrade, ktorý má mnoho pozitívnych výhod, sa u vás môže pýšiť už čoskoro.

Pravidelné plávanie

Bazény na dvoroch domov neprinášajú len výhodu v podobe letného schladenia. Pravidelné plávanie dokáže s ľudským telom narobiť divy, pretože prospieva celému telu, pozitívne vplýva na zdravie a nedá sa „napodobniť“ žiadnou inou aktivitou. Pravidelným kúpaním si vybudujete skvelú kondičku a nádhernú postavu. Keď budete mať vlastný bazén, bude omnoho jednoduchšie nájsť si chvíľku času na túto činnosti.

Zábavka pre deti

Ste viacčlenná rodina a máte, alebo čakáte, detičky? O dôvod viac, prečo si doma vystavať bazén. Pre malé deti je plávanie tiež prospešné. Čím skôr ich naučíte plávať (aj keď to určite nebude ľahké), tým menej starostí budete mať na prvých dovolenkách pri mori. Dôležité je deťom vybudovať pozitívny vzťah k vode už od útleho detstva.
Náš tip: Existujú bazény, ktoré môžete odkryť a zakryť podľa potreby. Ak sa vaše ratolesti hrajú samé na záhrade a vy pripravujete obed, bazén nechajte kvôli bezpečnosti zakrytý.

Garden parties

Ak aj vy máte s priateľmi letné grilovačky na týždennom poriadku, s bazénom máte vyhrané! Grilovačka alebo oslava bude mať vďaka bazénu parádnu atmosféru. Zapotili ste sa pri grile? Plavky už na sebe máte, stačí si len „odskočiť k bazénu“. Tiež môžete vodu a bazén zakomponovať do sprievodného programu party v podobe vtipného vodného aerobiku či vodnej jógy.

Relax vo vlastnom bazéne

Deti sú ešte v škôlke/škole, alebo konečne zaspali? Užite si svoju chvíľu. Namiešajte si osviežujúci letný drink, nafúknite nafukovačku, len-tak si ľahnite a nechajte sa hladiť teplými lúčmi slnka a pohojdávať nežnými vlnkami.

Pokiaľ sa vaša záhrada bude pýšiť vlastným bazénom, nesmiete zabúdať na jeho pravidelnú údržbu proti nečistotám a plesniam. Dôležitá je aj kontrola tvrdosti vody a výška jej pH. Ideálna hodnota pH sa pohybuje v rozmedzí od 7 do 7,5. O tom, ako bazén čistiť a udržiavať, si povieme inokedy.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.