UV lampa: šetrnejšia bazénová voda bez zápachu

15. 10. 2018

UV lampa: šetrnejšia bazénová voda bez zápachu

Priezračne čistá voda bez zápachu dezinfekčných prostriedkov? Finančne nenáročným riešením je UV lampa.

Čistenie bazénovej vody pomocou UV lampy je vhodné pre každého, najmä však pre alergikov alebo osoby s atopickým ekzémom či sklonom k nadmernému vysušovaniu pokožky. UV lampa totiž na rozdiel od chlóru nedráždi oči a nevysušuje pokožku. Zabudnúť budete môcť aj na nepríjemný chlórový zápach.

UV lampa
Ako UV lampa vyzerá?

Ide o zariadenie v tvare valca, ktoré sa umiestni do filtračného okruhu bazéna. Bazénová voda počas filtrácie prechádza cez valec, vnútri ktorého je uložená špeciálna trubica, sálajúca ultrafialové žiarenie. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave vnútri valca dochádza k spätnému odrazu UV lúčov, čo zvyšuje účinnosť obľúbeného zariadenia.

Na akom princípe UV lampa funguje?

Hlavným funkčným prvkom UV lampy je ultrafialové žiarenie, konkrétne jeho najsilnejší druh - UVC. Ultrafialové lúče sa totiž delia na tri typy: UVA a UVB lúče spôsobujúce pri pobyte na slnku hnednutie kože - a UVC lúče. Posledný spomínaný typ je škodlivý pre všetky živé organizmy, no v prípade slnečného žiarenia ho našťastie pohltí zemská atmosféra.

V UV lampách však tieto lúče našli svoje využitie, počas filtrácie vody účinne likvidujú riasy, plesne i prípadné choroboplodné zárodky či baktérie. Niet sa však čoho obávať. Tým, že je UV žiarenie zabudované vo filtračnom systéme, nehrozia žiadne negatívne vplyvy na ľudský organizmus.

Aké výhody má UV lampa?

Jej najväčšími benefitmi sú:

  • kvalitná, priezračne čistá bazénová voda bez choroboplodných zárodkov
  • voda v bazéne šetrná aj k alergikom, astmatikom a osobám s citlivosťou na chlór

Vďaka lampe z bazéna tiež zmiznú plesne a nežiaduce zelené riasy, voda nebude vysušovať pokožku ani dráždiť oči a spotreba bazénovej chémie sa zníži až o 80 %. Ako bonus získate tiež dobrý pocit, že ekologicky neničíte životné prostredie.

UV lampa je jednoducho kvalitným riešením, ako čistiť vodu v bazéne. Je tiež príjemnou alternatívou pre užívateľov, ktorí chcú bazén, ale sú všeobecne citlivejší na bazénovú vodu.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.