Slaná voda v bazéne: skúste a budete prekvapení

26. 11. 2018

Slaná voda v bazéne: skúste a budete prekvapení

Stále viac ľudí dáva prednosť slanej úprave bazénovej vody pred chlórovou chémiou. Prečo? Existuje niekoľko dobrých dôvodov. Slaná voda nedráždi oči ani pokožku, má mierne antiseptické účinky a oproti klasickej bazénovej chémii vás vyjde o dosť lacnejšie.

Soľnú vodu volia často rodiny s malými deťmi, pre ktoré môže byť klasický chlór mimoriadne agresívny. Slaná úprava je pre nich jednoducho lepšou voľbou, rovnako ako pre tých, ktorí trpia atopickým ekzémom. Na svoje si pri slanej vode prídu aj pacienti s lupienkou a mnohými inými ochoreniami kože, slaná voda však blahodarne pôsobí aj na normálnu pokožku.

Slaná voda v bazéně Albixon

Má tiež mierne antiseptické účinky a nedráždi oči, keďže je koncentrácia soli vo vode podobná ľudským slzám. Udržiavať slanú vodu nie je časovo ani finančne náročné. Jedna kúpacia sezóna vás vyjde iba na niekoľko desiatok eur, dokonca ušetríte aj za bazénovú chémiu, pretože soľ sa postará o riasy a ďalšie mikroorganizmy. Zabudnite na chlórový zápach a manipuláciu s touto agresívnou látkou, nebudete ju viac potrebovať.

Chcem slaný bazén - ako to zariadiť?

Dobrá správa je, že slanú úpravu vody si môžete zriadiť ako v novom, tak v súčasnom bazéne. Pre inštaláciu tejto úpravy stačí spĺňať nasledujúce podmienky:

  • Bazén by mal mať technologickú šachtu, prípadne iné miesto, kde je uložený filter.
  • Priemer napájacieho potrubia 50 alebo 63 mm.
  • Minimálny prietok vody 6 m3 / hod.

 

Koľko ma to bude stáť?

Základnou investíciou je jednotka, ktoré vykonáva elektrolýzu. Ide o niekoľko stoviek eur. Bazénová soľ je však oveľa lacnejšia – na jednu kúpaciu sezónu vás vyjde zhruba na 60 eur. Avšak, ďalšia investícia môže vzniknúť, ak máte v existujúcom bazéne nejaké kovové súčiastky (rebrík, výmenník, elektrický ohrev). Tie bude potrebné vymeniť buď za plastové alebo titánové.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.