Užite si zábavu, plávanie i relaxáciu s protiprúdom

22. 1. 2019

Užite si zábavu, plávanie i relaxáciu s protiprúdom

Využite potenciál vášho bazéna naplno a premeňte ho behom chvíľky na zábavnú atrakciu pre deti, plaveckú dráhu alebo relaxačnú zónu – a to všetko jediným stiskom tlačidla na bazénovom protiprúde.

Protiprud v bazene ALBIXON

Premýšľate, či sa oplatí zaobstarať si bazén s protiprúdom? Skúsenosti hovoria jasne – nadšená bude z neho celá rodina. Okrem nekonečnej zábavy pre deti si vďaka protiprúdu ľahko zabezpečíte rannú dávku plávania či posilňovania. Večerný odpočinok po náročnom pracovnom dni je tiež samozrejmosť.

Kúzlo menom protiprúd

Protiprúd je jednoduché zariadenie, ktoré z bazénu odoberá vodu pomocou čerpadla a pod veľkým tlakom ju špeciálne skonštruovanými tryskami vháňa naspäť. Silu a smer vzniknutého prúdu je možné regulovať a zvoliť tak intenzitu vhodnú pre rekreačné či kondičné plávanie alebo vodné hry a relaxáciu.

Protiprúd býva najčastejšie umiestnený na čelnej stene bazéna v dostatočnej vzdialenosti od skimmerov a schodov do vody. Vďaka jeho malým rozmerom a elegantnému dizajnu sa v žiadnom prípade nemusíte obávať, že naruší estetický vzhľad vášho bazéna alebo záhrady.

Protiprud v bazene ALBIXON

S protiprúdom počítajte dopredu

Hoci existujú i závesné prístroje, ktoré sa dajú pomocou skrutiek dodatočne upevniť cez okraj už vybudovaného bazéna, najlepšie výsledky z hľadiska výkonu zariadenia i konečného estetického dojmu dosiahnete v prípade, že budete na možnosť zaobstarania si protiprúdu myslieť už behom výkopových prác v prvej fáze výstavby zapusteného bazéna.

A koľko vás vyjde zabudovaný bazénový protiprúd? Cena sa odvíja predovšetkým od výkonu, ktorý od neho požadujete. Pri modeloch s maximálnym výkonom 70 m3/h, ktoré úplne stačia pre rekreačné i bežné kondičné plávanie, sa pohybuje cena okolo 770 Eur. Čo všetko však za túto čiastku získate? Plaveckú dráhu, vodnú posilňovňu, masážny bazén a hŕbu zábavy pre deti.

Nekonečné plávanie

Pravidelné plávanie je skvelý spôsob, ako podporiť správnu funkciu kardiovaskulárneho systému a zároveň posilniť hneď niekoľko svalov naraz.

I v prípade, že si plánujete zadovážiť menší bazén, protiprúd ho jednoducho premení na nekonečnú plaveckú dráhu, na ktorej sa pri tréningu nebudete musieť zdržiavať otáčkami pri stene. Budete totiž plávať na jednom mieste proti prúdu vody – podobne ako napríklad v tečúcej rieke. Na rozdiel od plávania v prírode však výkon protiprúdu ľahko prispôsobíte vašej momentálnej fyzickej kondícii či nálade.

Necvičte len na suchu

V bazéne s protiprúdom si ľahko zacvičíte aqua aerobic, zlepšíte kondíciu behaním vo vode a spevníte telo posilňovaním, pri ktorom sa vám odpor vodného prúdu postará o patričnú záťaž. Vodné prostredie navyše behom cvičenia prirodzene masíruje svaly, čo je nie len príjemné, ale aj žiadúce napríklad pri chudnutí a prevencii proti celulitíde.

Aj keď vyniká cvičenie a posilňovanie v bazéne svojou efektivitou, je zároveň aj šetrné k chrbtici, kĺbom, šľachám i svalom. Na rozdiel od športovania na súši, sa pri ňom totiž nemusíte obávať ich preťaženia či zranenia vplyvom otrasov alebo nárazov.

Potešte svojich malých vodníkov

Pri detských hrách sa bazén s protiprúdom ľahko premení na rozbúrený oceán, na ktorom bojuje o život stroskotanec na nafukovacom lehátku, dravú rieku s nebezpečnými kaskádami alebo šumivé more, v ktorom malí potápači hľadajú pirátsky poklad. Nechajte sa zlákať svetom detskej fantázie a spoločne so svojimi ratolesťami, si užívajte nekonečné možnosti zábavy, ktoré práve protiprúd prináša.

Relax od hlavy až po päty

Pobyt vo vode je už sám o sebe upokojujúci a napomáha predchádzať stresu. Protiprúd do bazéna jeho blahodárne účinky ešte znásobí tým, že vám dopraje príjemnú vodnú masáž, ktorá uvoľní namáhané svaly a napomôže regenerácii vášho tela i mysle.

Otvorte si nekonečne veľa možností

Plánujete výstavbu bazéna a premýšľate nad príslušenstvom, ktoré si k nemu zadovážite? Potešte celú rodinu a investujte do protiprúdu! Bazén sa vďaka nemu otvorí novým možnostiam a budete mať istotu, že naplno využijete všetky výhody, ktoré vám vaše nové domáce kúpalisko ponúkne.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.