Predĺžte si plávaciu sezónu: zastrešte bazén

8. 10. 2018

Predĺžte si plávaciu sezónu: zastrešte bazén

Je mnoho, prečo sa podujať na zastrešenie bazénov. Medzi tie najväčšie patrí najmä eliminovanie nepriaznivých klimatických pomerov v chladných častiach krajiny. Nedostatok slnečného svitu alebo klíma horskej oblasti tak vďaka zastrešeniu nebude brániť využívaniu bazéna.

Zastrešenie bazéna predĺži kúpaciu sezónu

Jednoznačne! Tým, že sa voda v nepriaznivých podmienkach slnkom dostatočne nevyhreje, možnosť kúpania býva značne obmedzená. Bazénové zastrešenie pomáha udržať naakumulované teplo vo vode, vďaka čomu vydrží dlhšie teplá a tiež výrazne prispieva k úsporám energie na ohrev vody.

Zastresenie bazena
Vyberte si zastrešenie podľa vašich potrieb!

Zastrešenie predlžuje kúpaciu sezónu od jari do jesene, takže sa bez problémov môžete kúpať aj od apríla do októbra. Ak je bazén aj vyhrievaný, môžete sa pod zastrešením kúpať celoročne aj vonku. Zakrytie bazéna v akejkoľvek podobe účinne pomáha pri údržbe bazéna, bráni zanášaniu vody poletujúcim lístím, prachom, peľom, hmyzom a nečistotami.

Znižujú sa tiež straty objemu vody odparovaním a straty tepla konvekciou. To, že zastrešenie tiež rieši aj bezpečnosť detí alebo zvierat a chráni ich pred náhodným pádom do bazéna, je tiež mimoriadne podstatný benefit.

Aké sú ďalšie výhody zastrešenia?

Bazénové zastrešenie sa oplatí v každom smere, prináša množstvo výhod, ako aj úsporu času, ktorý by ste inak vynaložili na manuálne čistenie bazéna a úsporu v oblasti financií - ušetríte na chemickom čistení vody. Investícia do vhodného zastrešenia či zakrytia bazéna sa jednoducho zaručene oplatí! Prečítajte si viac o bazénovom zastrešení s prehľadnými grafmi na tomto linku.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.