Solárna sprcha so slnečným ohrevom - ekologický zdroj teplej úžitkovej vody s využitím slnečného žiarenia

6. 6. 2018

Solárna sprcha so slnečným ohrevom - ekologický zdroj teplej úžitkovej vody s využitím slnečného žiarenia

Túžite po teplej vode počas kúpacej sezóny? Žiaden problém. Riešením je solárna sprcha. Tá vám dokáže vykúzliť záhradné osvieženie aj v prípade, že nevlastníte bazén. Verte, že v horúcich letných dňoch je solárna sprcha dokonalým zážitkom!

ochlaďte sa solárnou sprchou
Čo vlastne solárna sprcha je?

Ak ste o nej ešte nepočuli, priblížime vám jej výhody. Okrem toho, že je plne ekologickým zariadením, dokáže vám sprostredkovať teplú vodu počas kúpacej sezóny, inak povedané od apríla do septembra. A ako taká solárna sprcha funguje? Pracuje na princípe ohrevu vody v zásobníku pomocou slnečných lúčov. Vďaka tomu skvelému riešeniu tak na ohrev vody nevynaložíte žiadne úsilie ani finančné prostriedky. Samotná konštrukcia sprchy slúži ako zberný zásobník vody, rovnako tak ako solárny kolektor, ktorý vodu ohrieva za pomoci slnečných lúčov.

Osvieži a udržiava bazén čistý

O tom, že vás sprcha dokonale schladí počas sparných dní, niet pochýb. Slúži však zároveň ako prostriedok na zmytie nečistôt, ktoré by mohli zaniesť váš bazén. Nie je na škodu osprchovať sa pred každým kúpaním a zabrániť tak sústavnému znečisťovaniu bazéna.

Ako zabezpečiť jej správne fungovanie?

Najdôležitejšie je umiestnenie. Mala by sa nachádzať na mieste, kde dopadajú slnečné lúče najdlhšie. Práve vďaka slnečnému žiareniu sa voda rýchlo a bez akýchkoľvek problémov ohreje a vy si ju budete môcť užívať teplú počas celého dňa. Tiež je dôležité postaviť sprchu na miesto, kde je chránená pred vetrom.

Vyberte si sprchu podľa svojich predstáv

Solárne sprchy ponúka spoločnosť ALBIXON v mnohých prevedeniach – rôznych tvaroch, farbách a veľkostiach. Vyberte si taký typ, ktorý bude skvelo ladiť so zvyškom vašej záhrady.Pozrite si našu ponuku solárných spŕch, kde sa dozviete ďalšie zaujímavé informácie nielen o solárnych sprchách, ale aj o bazénoch a ich príslušenstve.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.