Okolie bazéna je dôležité: Aký povrch si vybrať?

6. 8. 2018

Okolie bazéna je dôležité: Aký povrch si vybrať?

Vybaviť bazén ochrannými prvkami je nutnosť, rovnako ako jeho bezprostredné okolie. Záležať si musíte dať najmä na povrchoch. Tie musia spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky nielen na kvalitu a bezpečnosť, ale musia byť tiež odolné voči vode a mechanickému poškodeniu.

Aké materiály sú vhodné?

V súčasnosti sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými dostupnými materiálmi, ktoré sú určené na povrch okolo bazéna. Najčastejšie ide o kameň, keramiku alebo drevo. Spomínané prírodné materiály možno dobre napodobniť pomocou materiálov umelých, napríklad umelým pieskovcom. Použiť však môžete tiež betón PCC alebo WPC.

Okolie bazéna je dôležité
Dôležité je, aby boli materiály protišmykové

Všetky typy povrchov, ktoré sú používané ako dlažby v okolí bazéna, by mali mať protišmykový povrch. Ten minimalizuje riziko pádu do bazéna. Tiež je důležité vyberať povrchy tak, aby podlahy a obklady v okolí bazéna odolávali stálemu zaťaženiu vodou, treba tiež zohľadniť, či ide o vnútorný alebo vonkajší bazén. Najlepšie je obrátiť sa na skúsených odborníkov.

Vonkajší bazén má iné nároky ako vnútorný

Čo sa týka okolitých plôch pri vonkajších bazénoch, musia odolávať poveternostným vplyvom, vplyvom okolitého prostredia, ale aj chemickým prostriedkom používaným na úpravu bazénovej vody. Je teda nutné vyberať povrchy aj na základe týchto skutočností. Samozrejmosťou stále zostáva protišmykový povrch s minimálnymi požiadavkami na údržbu a s čo možno najdlhšou životnosťou.

Interiérový bazén si potrpí na steny a strop

Ak máte interiérový bazén, treba myslieť aj na steny a strop. Steny musia byť maximálne odolné voči vode a vlhkosti, ktorá vzniká odparovaním vody. Často sa využívajú rozmanité obklady a dlaždice, z ktorých sa dajú vytvoriť efektné mozaiky alebo zaujímavé povrchy. V luxusne pôsobiacich interiéroch sa využíva aj prírodný kameň alebo exotické drevo. Na strop je zas dôležité použiť kvalitnú omietku alebo obklady. Poraďte sa o možnostiach s odborníkmi na albixon.sk.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.