Kúpanie v tehotenstve, kúpanie bábätka v bazéne | Albixon a.s.

19. 11. 2018

Zásady kúpania v bazéne pre budúce mamičky a bábätká

Počas horúceho leta neexistuje nič lepšie než osviežujúca voda vo vlastnom bazéne. Po kúpaní túžime všetci, vrátane mamičiek.

Čakáte prírastok do rodiny? Určite ste si už položili niekoľko otázok v súvislosti s kúpaním v bazéne. Napadlo vám, či je kúpanie v bazéne počas tehotenstva vôbec bezpečné, a ak áno, do ktorého mesiaca? Kedy je bezpečné vziať bábätko do bazéna so sebou? A na čo si pri tom dať pozor?

Kúpanie detí v bazéne
Kúpanie v tehotenstve

Ak hovoríme o domácom bazéne, ktorý má správne ošetrenú vodu, potom sa kúpanie budúcim mamičkám doslova odporúča. Vlažná voda príjemne chladí a navyše skvele uľaví chrbtovým svalom, pre ktoré tehotenstvo predstavuje veľkú záťaž. Plávanie nezaťažuje ani kĺby a dopraje ženám v očakávaní pocit odľahčenia. Ten je obzvlášť v treťom trimestri na nezaplatenie. Zvýšenú pozornosť by však mali budúce mamičky venovať úprave bazénovej vody. Chlóru je lepšie sa vyhnúť, predovšetkým v pokročilom štádiu tehotenstva. Vhodnejšia je slaná úprava bazénovej vody, no ak bazén nie je takto prispôsobený, v lekárni predávajú tehotenské kúpacie tampóny, ktoré zabránia vzniku nežiaducich mykóz. A je po probléme!

Kúpenie sa v bazéne  počas tehotenstva
Bábätko a záhradný bazén

Názory na to, od kedy je bezpečné brať dieťa do bazéna, sú rôzne. Avšak, ak by sme sa na kúpanie pozreli všeobecne, do vody môžete bábätko vziať od chvíle, kedy sa mu zahojí pupok. To však platí viac pre vaničku ako pre bazén. Na ten by si dieťa malo počkať približne rok.

Vedia bábätká naozaj plávať?

Aj vy ste videli v televízii alebo na fotografiách roztomilé potápajúce sa detičky? Omyl, bábätká neplávajú v pravom slova zmysle. Ide o reflex zadržania dychu, ktorý však okolo tretieho mesiaca veku dieťaťa prirodzene mizne.

Aká kvalita vody je vhodná pre deti?

Čím je dieťa mladšie, tým prísnejšie hygienické nároky sa vzťahujú na vodu, v ktorej sa môže kúpať. Bábätká do piatich mesiacov by nemali ísť do vody, ktorá je akokoľvek chemicky ošetrená. Teplota bazénovej vody by sa pri deťoch v tomto veku mala pohybovať približne okolo 32 ° C. Deti staršie ako päť mesiacov môžu ísť do chlórovaného záhradného bazéna len vtedy, ak nemajú sklon k podráždeniu pokožky. Deti nikdy nenechávajte pri bazéne bez dohľadu, obozretní buďte najmä vtedy, ak už dokážu loziť. Želáme vám veľa krásnych zážitkov zo spoločného rodinného kúpania!

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.