Jarná príprava vášho bazénu: Čo robiť, aby vás príchod sezóny neprekvapil?

7. 5. 2018

Jarná príprava vášho bazénu: Čo robiť, aby vás príchod sezóny neprekvapil?

Zima skončila a vy by ste mali váš bazén opäť uviesť do prevádzky. Sprevádzkovanie bazénovej technológie zvládnete aj sami. Poradíme vám, ako postupovať, preto nasledujte naše rady a cenné informácie, ktoré vám pomôžu. Vďaka týmto tipom svoj bazén uvediete do prevádzky bez akýchkoľvek problémov!

Pripravte váš bazén na ďalšiu sezónu
Čo urobiť ako prvé?

Skontrolujte teplotu vody, mala by mať minimálne 10 °C. Práve táto teplota je hraničná a začínajú sa pri nej v bazénovej vode vyskytovať riasy a baktérie, kvôli ktorým je potrebné začať údržbu vody.

Odstráňte nečistoty v bazéne

Bazén by mal byť v stave, že je odpojená všetka bazénová technika, na hladine by mali byť len dilatačné plaváky. Vyberte tieto dilatačné plaváky alebo PET fľaše, ktorými ste ich nahradili, rovnako vyberte aj všetku nečistotu – listy, vetvičky, čokoľvek, čo bazénu nepatrí. Uzavrite všetky ventily na bazénových technológiách a dopustite vodu. Ak ste medzičasom na zimu demontovali čerpadlá,vráťte ich späť spolu s ostatnou technikou. Dajte si pozor na plastové uzávery.

Nezabudnite skontrolovať všetky ventily

Otvorte ventily a presvedčte sa, že všetka technika je zapojená správne a tiež utesnená tak, ako má byť. Ak sa vám náhodou stane, že z bazéna uniká voda, je dobré, keď všetky ventily a techniku opäť skontrolujete a namontujete znova.

Filtre by mali byť čisté

Filter je potrebné prepnúť z šesťcestného ventilu do funkcie "Filtrácia". Pri tomto kroku si preverte skimmer a vlasový filter a skontrolujte, či sa do nich náhodou nedostali nečistoty.

Zapnite čerpadlo

Hneď po týchto dôležitých úkonoch môžete zapnúť čerpadlo. Ak máte v bazéne protiprúd, tiež skontrolujte, či všetky spoje a ovládacie prvky tesnia. Mali by ste ich kontrolovať pravidelne, je to pre správne fungovanie vášho bazéna veľmi dôležité.

Netrúfate si na jarnú prípravu bazéna sami? Spoľahnite sa na našich profesionálov, ktorí vám bazén radi sprevádzkujú.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.