Jarná príprava pre váš bazén – Ako na bazénovú vodu?

7. 5. 2018

Jarná príprava pre váš bazén – Ako na bazénovú vodu?

Na jar je potrebné pripraviť všetky bazénové technológie, rovnako tak je nutné ošetriť aj bazénovú vodu. Máme pre vás návod, vďaka ktorému to zvládnete jednoducho a bez akýchkoľvek problémov.

Pripravte váš bazén na ďalšiu sezónu
pH a chlór hrajú veľkú úlohu

Pri údržbe vody sú práve hodnoty chlóru a pH mimoriadne dôležité. Pri pH by sa mali pohybovať v rozmedzí od 7,2 do 7,6 a v prípade chlóru od 0,1 do 0,6. Je dôležité tieto hodnoty pravidelne kontrolovať, odporúčame každý deň v rovnaký čas, najlepšie ráno po ukončení filtračného cyklu.

Merajte hodnoty vody pravidelne

Vodu napustite do prevádzkovej výšky bazéna a zmerajte hodnotu pH. Ak potrebujete hodnotu pH upraviť, vždy tak robte len s odporúčanými chemickými prostriedkami a dávkujte ich postupne. Ak sa staráte o čistotu bazénovej vody výhradne pomocou chemikálií, mali by ste merať vždy aj hodnotu chlóru vo vode. Pri chlórových tabletách by ste si vždy mali dať pozor na to, aby neboli príliš dlho v skimmeri, a to hlavne pri vypnutom obehovom čerpadle. Chlórové tablety vložte do plávajúceho dávkovača chlóru a kontrolujte jeho hodnotu v bazénovej vode. Pozor na to, koľko chlóru dávkujete, ak by ste použili priveľa, mohlo by prísť k zmenám farby bazéna alebo bazénovej fólie, prípadne ku korózii kovových súčastí bazénovej konštrukcie.

Dohliadnite aj na UV lampu a ionizátor

Ak používate UV lampu, tiež dodržiavajte hodnoty pH. Ak by sa vám kvalita vody zhoršila, neváhajte a použite odporúčané množstvo chlórového prípravku. Aj pri ionizátore kontrolujte pH vody, tiež si dajte pozor aj na hodnoty medi. Ak je jej koncentrácia vo vode vysoká, ionizátor pár dní nepoužívajte, zapnite ho až po nejakom čase. Ak ho budete uvádzať opäť do prevádzky, niekoľko filtračných cyklov pustite na plný výkon a znova zmerajte hodnotu medi. Ak sa meď vo vode stále vyskytuje, znížte výkon riadiacej jednotky na hodnoty uvedené v návode. Podobne ako v prípade používania UV lampy, korigujte kvalitu vody pomocou chlórového prípravku. Používate morskú soľ prostredníctvom solnizátora? Tiež dohliadnite na predpísané hodnoty pH a chlóru. Ak sa chystáte sprevádzkovať bazén po zimnom období, riadiacu jednotku solnizátora nastavte na maximum, zmerajte obsah chlóru a zariadenie nastavte podľa návodu.

Ak ste sa držali našich jednoduchých pokynov, mali by ste mať bazénovú vodu pripravenú na novú sezónu. Nezabúdajte ju však pravidelne udržovať čistú.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.