Hry do bazéna: 5 tipov, ako si užiť leto plné zábavy

6. 5. 2019

5 tipov na najlepšie vodné hry pre deti: Užite si v bazéne leto plné zábavy!

Zábava v bazéne

Bazén je tým najlepším letným ihriskom pre všetky deti od batoliat až po zdatných plavcov. Inšpirujte sa našimi tipmi na jednoduché hry a zábavné súťaže, ktorými svojim deťom spestríte ich najobľúbenejšie obdobie v roku - kúpaciu sezónu v bazéne!

Pri vodných hrách si deti užijú veľa zábavy a navyše si jednoduchým spôsobom precvičia postreh i koordináciu, súčasne si tým zlepšia svoju fyzickú zdatnosť. V zápale hry sa s vodou rýchlo spriatelia aj tie najopatrnejšie ratolesti a možno si aj vyskúšajú nové plavecké a potápačské triky, na ktoré by inak nenašli odvahu.

1. Zábavné súťaže v nových plaveckých štýloch

Ak máte väčší bazén, usporiadajte deťom olympiádu v plávaní. Okrem tradičných plaveckých štýlov vyskúšajte aj zábavné disciplíny ako je plávanie bez použitia rúk alebo plávanie s predmetom v ruke. Okrem nafukovacích hračiek, vodných rezancov a ďalších pomôcok, ktoré deťom plávanie uľahčujú, môžete vybrať aj netradičné predmety, s ktorými bude pohyb vo vode naopak ťažší. Vyskúšajte plávanie s miskou vody či pirátskou vlajkou v ruke. Usporiadať môžete aj slalom medzi bójkami, ktoré ľahko vytvoríte napríklad z plastových fliaš, priviazaných ku kameňom či inému závažiu, ktoré bude umiesnené na dne bazéna.

2. Plávanie aj adrenalínová plavba proti prúdu

Zaobstarali ste si protiprúd? Potom môžete deťom zorganizovať plaveckú súťaž aj v malom bazéne. Stačí len merať, kto vydrží dlhšie bežať či plávať pri protiprúdových tryskách alebo pádlovať rukami na lehátku a zostať pri tom stále na rovnakom mieste. Tým, že na ovládacom paneli protiprúdu môžete regulovať silu odporu vody, náročnosť hry ľahko prispôsobíte veku aj zručnostiam jednotlivých detí.

3. Hry pod vodou pre malých potápačov a lovcov pokladov

Aj na dne malého bazéna sa môže skrývať poklad - napríklad v podobe ťažkej hračky alebo pestrofarebného kameňa. Deti - lovci pokladov - môžu súťažiť, kto skôr nájde a vyloví daný predmet, alebo kto nazbiera za určitý čas viac častí pokladu. Menej skúsení potápači sa môžu ponoriť len do menšej hĺbky a vyloviť poklad z Vašich rúk.

Ďalšiu porciu zábavy pod vodou si užijete vďaka špeciálnym odolným samolepkám, ktorými môžete spoločne s deťmi polepiť dno či steny bazéna. Potom už len stačí dať Vašim malým potápačom inštrukcie, či majú pod vodou čo najrýchlejšie doplávať k morskému koníkovi, pohladiť delfína alebo sa potopiť až ku vzácnej perle, prípadne k truhle s pirátskym pokladom na dne bazéna.

4. Pozvite kamarátov a zahrajte sa na žralokov

Chodia si k Vám často zaplávať aj kamaráti Vašich detí? Čím viac ľudí, tým viac zábavy, to platí aj pri vodných hrách. Jedno z detí sa môže hrať na žraloka a loviť pod vodou ostatné deti – ryby. O zábavu budú mať postarané nielen tí najmenší, Vy sa môžete k deťom pridať alebo sa zatiaľ venovať iným činnostiam v záhrade.

Deti hrajúce sa v bazéne

Určite Vás bude baviť aj hra na lovca kačíc, ktorý strieľa nábojmi v podobe nafukovacích alebo malých mäkkých loptičiek. Deti, ktoré predstavujú kačice, môžu zásahu uniknúť tým, že sa ponoria do vody. Fantázii sa však medze nekladú, určite si aj sami vymyslíte ďalšie podobné hry, ktorých pravidlá nie sú ťažké, práve naopak.

5. Prispôsobte pravidlá vodného póla deťom aj bazénu

Vodné pólo na Slovensku nie je príliš častým športom, no v bazéne si pri ňom môžete užiť veľa zábavy - a to aj v prípade, že Vaše deti ešte nepatria medzi zdatných plavcov. Stačí len upraviť pravidlá hry podľa rozmerov i tvaru Vášho bazéna a podľa počtu hráčov. Menším deťom môžete napríklad dovoliť hádzať loptu oboma rukami alebo si oddýchnuť, keď budú unavené.

K samotnému vodnému pólu potom už len potrebujete nafukovacie bránky, menšie nafukovacie lopty a dve rovnako veľké družstvá, ktorých úlohou je hodiť loptu do súperovej brány. Vďaka pevným materiálom, z ktorých sa bránky vyrábajú, ich môžete po skončení turnaja alebo za chladnejšieho počasia využiť tiež pri hraní futbalu či pozemného hokeja na trávniku alebo inom vhodnom povrchu na záhrade.

Bazén je ideálnym vodným ihriskom, užite si ho naplno!

Na rozdiel od verejného kúpaliska, vo vlastnom bazéne môžu deti hrať akékoľvek hry, bez toho, aby pri tom museli neustále brať ohľad na ďalších plavcov. Na záhrade máte tiež kedykoľvek poruke všetky nafukovacie hračky a ďalšie herné pomôcky. Aj domáce občerstvenie alebo čokoládové medaily pre všetkých malých športovcov sú tiež k dispozícií, mať vlastný bazén je jednoducho skvelé. Užite si s deťmi teplé počasie naplno a doprajte im v bazéne zábavu, na ktorú sa budú tešiť už počas zimy!

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.