Eliminácia rizík spojených s výstavbou bazéna

29. 10. 2018

Eliminácia rizík spojených s výstavbou bazéna: Tieto nepodceňujte!

Najlepšou cestou ako eliminovať riziká spojené so stavbou a užívaním bazéna je venovať sa im v predstihu. Docielite tým to, že mnoho rizík minimalizujete ešte vo fáze projektu, čo so sebou nesie časovú i finančnú úsporu. Najjednoduchšou cestou k ich rozpoznaniu je klasická tabuľka rizík.

Že ste o nej ešte nepočuli? Ide v podstate o dvojrozmernú mriežku, do ktorej si napíšeme riziká, ktoré sú spojené s bazénom podľa potenciálnej závažnosti ich dopadov a pravdepodobnosti, že vzniknú. Jednoduché a efektívne!

Eliminacia rizik při výstavbě bazénu ALBIXON
Predvídajte riziká používania bazéna

Máte váš bazén už hotový? Nevadí! V takom prípade vás tabuľka môže upozorniť na najpálčivejšie problémy, ktorým by ste mali venovať pozornosť. Výsledky – riziká vašich zistení, potom rozdelíte do niekoľkých kategórií:

  • riziká priamo ohrozujúce užívateľa bazéna (napr. klzký povrch v jeho okolí)
  • riziká ohrozujúce bezpečné používanie bazéna (napr. riziko kontaminácie)
  • riziká, ktorými bazén ohrozuje okolia (napr. vyliatie a zatopenie okolia)

 

Primárne by ste mali riešiť riziká, ktoré sa týkajú kúpajúcich. Práve riziká ako pošmyknutie a následný úraz sú najpravdepodobnejšie a hrozia pri nich najhoršie následky. Ďalej by mala nasledovať eliminácia rizík, ktoré ohrozujú bezpečné používanie bazéna a rizík, ktorými bazén pôsobí na svoje okolie. Tieto riziká sú obvykle menej akútne a oplatí sa ich riešiť už vo fáze projektu tak, aby sa predchádzalo ich riešeniu, keď nastane problém.

Ochráňte svojich blízkych pred pádom do vody zastrešením

Pri tvorbe bezpečného bazéna by ste mali brať ohľad na všetkých, ktorí sa budú pohybovať v jeho okolí. Najmä deti a starší ľudia sú vystavení väčším rizikám ako väčšina ostatných. Ak si neviete rady, obráťte sa na odborníkov ALBIXON. Výrobcovia a predajcovia bazénov sú schopní poradiť a kvalifikovane pomôcť s väčšinou uvádzaných rizík. Bezpečnosť je totiž na prvom mieste a kúpať sa chcete v priezračnej vode, nie v problémoch.

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.