Aqua fitness: Účinné cvičenie, ktoré vás bude baviť a vyformuje vám postavu!

1. 3. 2019

Aqua fitness: Účinné cvičenie, ktoré vás bude baviť a vyformuje vám postavu!

Ak ste doteraz hľadali zábavnú a efektívnu aktivitu, ktorou by ste si vytvarovali telo snov, už viac nemusíte. Zacvičte si niekoľkokrát týždenne aqua fitnes v pohodlí vášho bazéna a spoznajte na vlastnej koži jeho úžasné benefity..

Aqua fitness v bazéne od spoločnosti ALBIXON

Skvelá kondička? Skúste vodný fitnes

Cvičenie vo vode si získava stále väčšiu obľubu u profíkov, aj u ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí si radi zacvičia len tak, pre radosť. Kým seniori, tehotné ženy a osoby so zdravotným obmedzením oceňujú najmä jeho šetrnosť ku kĺbom a svalom, výkonnostní športovci si intenzívnym cvičením využívajúcim odpor vody zlepšujú kondíciu a spevňujú svaly všetkých skupín.

Dáte prednosť aqua aerobiku alebo radšej aqua joge?

Aqua fitnes je nielen vhodným doplnkom plaveckých aktivít či tréningu na súši, ale aj výborným samostatným cvičením. Vo vode perfektne posilňujete svaly, efektívne formujete postavu a problémové partie. Je pre vás lepšie zacvičiť si dynamický aerobik alebo jogu s dôrazom na jednotlivé cviky? To, čomu dáte prednosť, je na vás, jedno je však isté – po cvičení si môžete dopriať vo vode zaslúžený relax. Čaro cvičenia vo vode spočíva v tom, že efekt každého cviku je väčší. Ako je to možné? Jednoducho! V hre je odpor vody, ktorý je približne dvanásťkrát silnejší ako odpor vzduchu. Tento odpor navyše pôsobí povzbudzujúco na krvný obeh, takže má priaznivý účinok na krvný tlak a zdravie vášho srdca. Ďalšou výhodou bazénového cvičenia je masáž svalov prúdením vody, ktorá výrazne pomáha pri formovaní problémových partií a v boji s celulitídou. To, že cvičenie v bazéne je osviežujúce a príjemné, asi nemusíme ani spomínať.

Cvičte šetrne k svalom i kĺbom, hýbte sa vo vode

Nemusíte sa obávať otrasov pri športovaní na spevnenom povrchu, ktoré často vedú k opotrebovaniu kĺbov alebo chrbtice. Aqua fitnes je mimoriadne vhodný pre ľudí s oslabeným pohybovým aparátom, ktorí trpia artritídou alebo bolesťou kĺbov, majú problémy s chrbticou, alebo sú v rekonvalescencii po úraze dolných končatín.

Objavte blahodarné účinky cvičenia vo vode

Pohyb vo vode má priaznivý vplyv nielen na vašu fyzickú kondíciu, ale aj na psychickú pohodu. Príjemný pocit nadnášania a ľahkosti, ktorý zažívate v bazéne, pomáha odbúravať stres, fyzickú i psychickú únavu. Vo vode regenerujete nielen svaly, ale aj preťaženú myseľ, čo je v dnešnom uponáhľanom svete na nezaplatenie.

Podporte účinnosť cvičenia špeciálnymi vodnými pomôckami

Napriek tomu, že s aqua fitnes môžete začať aj bez špeciálneho vybavenia, vaše cvičenie bude efektívnejšie a zábavnejšie s vhodnými pomôckami. K najpoužívanejším patria vodné rezance, ktoré využijete pri aqua aerobiku, relaxačných či naťahovacích cvičeniach, ale aj pri výučbe plávania a vodných radovánkach s deťmi. Podobné využitie majú aj nastaviteľné nadnášajúce opasky, ktoré sa vám budú hodiť najmä počas relaxácie a pri posilňovaní horných aj dolných končatín. K efektívnejšiemu posilňovaniu ramien a rúk si kúpte penové činky, ktoré môžete využívať aj k nenáročnému cvičeniu mimo bazéna. Skvelým pomocníkom je tiež bazénový protiprúd, vďaka ktorému ľahko zmeníte odpor vody, a tým i náročnosť cvičenia. Prispôsobte svoj aqua tréning vašej aktuálnej kondičke a tréningovému plánu!

Premeňte svoj bazén na súkromné fitko

Či už vás láka relaxačné cvičenie, intenzívne posilňovanie alebo spaľovanie kalórií pri aqua aerobiku, v pohodlí vášho bazéna si vždy zacvičíte presne podľa chuti. Na čo sa trápiť skupinovými cvičeniami a dochádzaním na tréning, keď si môžete zacvičiť vo vlastnom, však? V zastrešenom bazéne s tepelným čerpadlom si navyše luxus súkromnej vodnej telocvične môžete užívať celý rok – stačí si len obliecť plavky a skočiť do vody!$

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.