Aké sú možnosti zastrešenia a zakrytia bazéna?

10. 8. 2018

Aké sú možnosti zastrešenia a zakrytia bazéna?

Ak chcete váš bazén ochrániť pred nečistotami a udržať vodu v rovnakej teplote, je vhodné ho zakryť. Ako? Hladinu bazéna môžete jednoducho prekryť gumotextilnou fóliou alebo PVC fóliou, solárnymi bublinkovými fóliami, polystyrénovými doskami obalenými fóliami alebo dutými komorovými profilmi z plastu. Podľa toho, čo vám vyhovuje viac, môžu byť lamely priehľadné, ale i nepriehľadné. Na akom princípe fungujú? Sú zostavené do veľkých ohybných hladinových roliet, ktoré môžete ručne alebo strojovo namotať na bubon a neskôr ich opäť zatiahnuť cez hladinu.

Okolie bazéna je dôležité
Aké sú ďalšie možnosti?

Mobilné zastrešenie ponúka veľký výber prevedení. Odsúvacie zariadenie môžete svojmu bazénu dopriať naozaj v rôznych veľkostiach a tvaroch. Avšak, dajte si pozor, aby malo kvalitné odvetrávanie a aby vhodne korešpondovalo s domom a záhradou. Tento systém do seba vzájomne zapadajúcich segmentov môžete odsunúť čiastočne alebo úplne, podľa toho, čo vám vyhovuje najviac. Tvorí ho pevná konštrukcia z hliníkových alebo oceľových profilov vytvárajúcich pomocou priečok a nosníkov ľahký samonosný rám. Ten je vyplnený kompaktnými doskami alebo polykarbonátovými komôrkovým doskami s úpravou, ktorá bráni pôsobeniu UV žiarenia. Tento typ bazénového zastrešenia môže byť farebný – želaný odtieň si môžete vybrať na rámoch i samotných doskách. Segmenty sú pri posúvaní medzi sebou obvykle kryté štetinovými lištami, ktoré zabraňujú padaniu nečistôt do bazéna a úniku tepla medzerami. Zakrytie môžete bez problémov aj otvárať.

Tvar rozhoduje

Existuje nespočetné množstvo tvarov – môžete si objednať plochú konštrukciu, vyššiu stavbu v tvare polvalca alebo pravouhlú kocku alebo aj otočnú kopulu ku kruhovému bazénu. Obľúbenou novinkou sú aj nafukovacie haly, ktoré udržujú svoj tvar nad bazénom pomocou kompresora. To, v akom tvare ich budete mať, je len na vás, veľa závisí od ponuky dodávateľa. Okrem typizovaného tvaru sa objavujú aj ponuky na individuálne stvárnenie presne podľa potrieb používateľa. Informujte sa o možnostiach na albixon.sk!

Späť

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.