Články

26. 11. 2018

Slaná voda v bazéne: skúste a budete prekvapení

Stále viac ľudí dáva prednosť slanej úprave bazénovej vody pred chlórovou chémiou. Prečo? Existuje niekoľko dobrých dôvodov. Slaná voda nedráždi oči ani pokožku, má mierne antiseptické účinky a oproti klasickej bazénovej chémii vás vyjde o dosť lacnejšie.

19. 11. 2018

Kúpanie v tehotenstve, kúpanie bábätka v bazéne | Albixon a.s.

Počas horúceho leta neexistuje nič lepšie než osviežujúca voda vo vlastnom bazéne. Po kúpaní túžime všetci, vrátane mamičiek.

12. 11. 2018

Starostlivosť o vodu v bazéne: Na čo treba myslieť?

Bazén nie je len o kúpaní, mimoriadne dôležitá je aj starostlivosť o vodu. Aby bolo kúpanie osviežujúce a zdraviu prospešné, musíme sa o vodu príkladne starať.

7. 11. 2018

Eliminácia rizík pri prevádzke bazéna: Viete, na čo si treba dať pozor?

Bazén prináša more radostí, no aj povinností. Jednou z tých najdôležitejších je bezpečnosť. Je to práve spoľahlivosť, ktorá hrá podstatnú úlohu pri vodných radovánkach. Náš bazén by mal byť bezpečný pre nás a našich blízkych v každom smere. Na čo si teda dať pozor a prečo?

29. 10. 2018

Eliminácia rizík spojených s výstavbou bazéna

Najlepšou cestou ako eliminovať riziká spojené so stavbou a užívaním bazéna je venovať sa im v predstihu. Docielite tým to, že mnoho rizík minimalizujete ešte vo fáze projektu, čo so sebou nesie časovú i finančnú úsporu. Najjednoduchšou cestou k ich rozpoznaniu je klasická tabuľka rizík.

22. 10. 2018

Vírivka ponúka dokonalú hydroterapiu

Často sa nás pýtate, načo je vírivka alebo vírivá vaňa vlastne dobrá. Vírivka ako základný prvok wellness pomôže v dnešnom uponáhľanom svete odbúrať stres a navodí stav psychickej pohody. Mnohí ju považujú za významnú súčasť preventívnej starostlivosti o zdravie.

15. 10. 2018

UV lampa: šetrnejšia bazénová voda bez zápachu

Priezračne čistá voda bez zápachu dezinfekčných prostriedkov? Finančne nenáročným riešením je UV lampa.

8. 10. 2018

Predĺžte si plávaciu sezónu: zastrešte bazén

Je mnoho, prečo sa podujať na zastrešenie bazénov. Medzi tie najväčšie patrí najmä eliminovanie nepriaznivých klimatických pomerov v chladných častiach krajiny. Nedostatok slnečného svitu alebo klíma horskej oblasti tak vďaka zastrešeniu nebude brániť využívaniu bazéna.

1. 10. 2018

Zvieratá v bazéne – áno, či nie?

Záleží skôr na vašom postoji k psovi. Pokiaľ s ním zdieľate domácnosť a spí s vami v posteli, nie je potrebné si s tým robiť starosti. Ani v prípade psíka žijúceho vonku by to nemal byť problém. Na rozdiel od malých detí, pes sa vám do bazéna nevyciká. Navyše, bazénová voda je pravidelne filtrovaná a chemicky ošetrovaná , čiže žiadne riziko nehrozí.

24. 9. 2018

Na čo si dať pozor pri zazimovaní bazéna

Ak plánujete zazimovanie bazéna, určite sa vám zíde kompletný návod. V tomto článku nájdete súhrn praktických rád a tipov, ako správne zabezpečiť bazén na zimu.

6. 9. 2018

Dezinfekcia bazénovej vody

Bazén je potrebné dezinfikovať. Ako na to? Ak si neviete dať rady, na akú chémiu staviť, kliknite na albixon.sk. Bazénoví špecialisti vám poradia najvhodnejšie riešenie rýchlo a spoľahlivo. Stavte na kvalitu, stavte na značku ALBIXON. Dlhoročné skúsenosti a tisíce spokojných zákazníkov hovoria sami za seba.

3. 9. 2018

Kvalitný bazén? Stavte na ALBIXON!

Máte radi plávanie, no nebaví vás chodiť na verejné kúpaliská alebo kryté bazény? Ak vám vadí množstvo ľudí a vysoké ceny, je čas zamyslieť sa nad vlastným bazénom. Ak máte záhradu alebo nevyužité miesto v dome, neváhajte ani chvíľu.

23. 8. 2018

Plávanie ako elixír mladosti

Plávanie je úžasný šport a zdroj relaxu. Môže ho robiť každý, v každom veku a takmer kdekoľvek. Ak máte bazén, veľmi dobre viete, o čom je reč, však?

17. 8. 2018

pH vody v bazéne a meranie pH metrom

Každý túži po bezproblémovom kúpaní. O tom, či je voda v bazéne kvalitná, rozhoduje viacero faktorov. Jedným z meradiel, ako posudzovať kvalitu vody, je hodnota pH. Aká úroveň pH je ideálna, akým spôsobom ju merať a udržiavať a čo robiť, keď nastanú problémy?

10. 8. 2018

Aké sú možnosti zastrešenia a zakrytia bazéna?

Ak chcete váš bazén ochrániť pred nečistotami a udržať vodu v rovnakej teplote, je vhodné ho zakryť. Ako? Hladinu bazéna môžete jednoducho prekryť gumotextilnou fóliou alebo PVC fóliou, solárnymi bublinkovými fóliami, polystyrénovými doskami obalenými fóliami alebo dutými komorovými profilmi z plastu. Podľa toho, čo vám vyhovuje viac, môžu byť lamely priehľadné, ale i nepriehľadné. Na akom princípe fungujú? Sú zostavené do veľkých ohybných hladinových roliet, ktoré môžete ručne alebo strojovo namotať na bubon a neskôr ich opäť zatiahnuť cez hladinu.

6. 8. 2018

Okolie bazéna je dôležité: Aký povrch si vybrať?

Viete, aký povrch by ste mali mať v blízkosti vášho bazéna? Všetko o materiáloch vhodných pre interiérové i záhradné bazény nájdete na albixon.sk. Nechajte si poradiť odborníkmi a doveďte kúpanie do dokonalosti. ALBIXON je tu pre vás už viac ako 25 rokov! Kvalita a profesionálny servis sú samozrejmosťou.

31. 7. 2018

Ako zistiť tvrdosť vody v bazéne?

Nečistoty, vodný kameň, alergie a zanesený bazén plný rias a baktérií – to všetko má na svedomí tvrdá voda. Naučte sa merať a kontrolovať tvrdosť vody v bazéne a spoznajte možnosti ochrany na albixon.sk. Nenechajte si bazén zničiť tvrdou vodou, prevenciu odporúčajú aj renomovaní odborníci z Albixon.

9. 7. 2018

Váhate nad kúpou vlastného záhradného bazénu? 4 dôvody, prečo ÁNO

Teploty stúpajú a náš organizmus baží schladení. V neznesiteľných horúčavách je nám zrejme jedno, či sa okúpeme pri mori, v rybníku alebo v bazéne. Čo tak kúpať sa vo vlastnom bazéne vždy, keď budete mať chuť? Toto sú 4 výhody, prečo by ste si mali kúpiť bazén.

13. 6. 2018

Bazény z materiálu ALBISTONE® sú najlepšou voľbou

Tím technológov ALBIXON v spolupráci s IMG Bohemia, s.r.o. vytvoril špeciálny materiál pre konštrukcie bazénov. A aké sú jeho výhody? Je veľmi odolný, pružný a možno z neho ľahko vyrobiť bazény rozmanitých tvarov. To, že ide o materiál tej najvyššej kvality, dokazujú aj populárne bazény z našej dielne, ktoré robia radosť ich majiteľom už viac ako tri desaťročia.

6. 6. 2018

Solárna sprcha so slnečným ohrevom - ekologický zdroj teplej úžitkovej vody s využitím slnečného žiarenia

Túžite po teplej vode počas kúpacej sezóny? Žiaden problém. Riešením je solárna sprcha. Tá vám dokáže vykúzliť záhradné osvieženie aj v prípade, že nevlastníte bazén. Verte, že v horúcich letných dňoch je solárna sprcha dokonalým zážitkom!

30. 5. 2018

Ozvláštnite svoj bazén masážnymi doplnkami!

Váš bazén môžete využívať aj na iné aktivity ako len na kúpanie! Vedeli ste, že z neho môžete mať aj súkromné wellness a masážne centrum? Môžu za to skvelé masážne trysky, ktoré vás dokážu vymasírovať a zregenerovať na maximum. Zaslúžený a vytúžený relax si vďaka nim môžete užiť priamo v pohodlí domova.

7. 5. 2018

Jarná príprava pre váš bazén – Ako na bazénovú vodu?

Ošetrite a pripravte bazénovú vodu na novú sezónu. Aké pH by mala obsahovať? Ako je to s chlórom, meďou a čistiacimi technológiami? Bazénoví profesionáli od spoločnosti Albixon pripravili postup, vďaka ktorému ošetríte vodu vo vašom bazéne bez problémov, rýchlo a jednoducho. Kliknite na albixon.sk.

7. 5. 2018

Úspešná cesta firmy ALBIXON: Za všetkým bol sen

Albixon – bazénoví špecialisti s dlhoročnými skúsenosťami a tisíckami spokojných klientov. Čo stojí za ich dobrým menom a aký je návod úspech očami bratov Smetanovcov? Stavte na kvalitu za najlepšie ceny na trhu, vyberte si bazén od firmy Albixon, ktorá prerazila aj vo svete! Vyberajte na albixon.sk.

7. 5. 2018

Zastrešenie od ALBIXON: Najlepší spôsob, ako sa postarať o váš bazén

Zastrešte svoj bazén s Albixonom. Udržujte vodu teplú a čistú, zabráňte pádom do bazéna a ušetrite na energiách. Bazénoví špecialisti vám vyrobia zastrešenie na mieru! Skúsenosti, dlhoročná prax, najlepšie ceny bazénov na trhu. Navštívte albixon.sk a pozrite si pestrú ponuku bazénov a príslušenstva.

7. 5. 2018

Jarná príprava vášho bazénu: Čo robiť, aby vás príchod sezóny neprekvapil?

Zima je preč, prichádza čas na sprevádzkovanie vášho bazénu. Pripravte ho na novú sezónu ľahko a jednoducho! Ktoré technológie zapojiť a ktoré naopak z bazéna vybrať? Netápajte, všetko potrebné sa dozviete v návode od najlepších bazénových špecialistov na trhu. Presný postup nájdete na albixon.sk.

7. 5. 2018

Wellness centrum v pohodlí vášho domova: Stavte na vírivky od ALBIXON!

Ste vyčerpaní a bez energie? Oddýchnite si v pohodlí domova s vírivkou od spoločnosti Albixon. Vírivé vane pomáhajú nabrať nové sily, zlepšujú krvný obeh, detoxikujú organizmus a poskytujú masáž na tej najlepšej úrovni. Ušetrite na wellness centrách, oddychujte doma! Kvalitné vírivky nájdete na albixon.sk

6. 6. 2017

Ako vyčistiť bazén

S narastajúcim počtom vysokých letných horúčav sa už nejedna domácnosť rozhodla pre bazén. Ak patríte medzi začiatočníkov a máte starosti s tým, ako prevádzku svojho bazéna odštartovať po dlhšom čas, prinášame vám pár tipov nielen na čistenie bazéna po zime, ale tiež na jeho pravidelnú údržbu, aby ste sa z neho mohli tešiť čo najdlhšie.

6. 6. 2017

Domáce vírivky prospievajú každému

Nie je nič lepšie, ako si užiť wellness z pohodlia domova. Ocenia to všetci tí, ktorým sa za oddychom nechce nikam cestovať alebo si ho jednoducho nedokážu užiť, keď sa okolo nich zdržiavajú neznámi ľudia. Vírivka, ktorú môžete mať doma aj vy, vám zmení život.

22. 4. 2013

Vyberáme bazén – 1. diel

Ak ste sa rozhodli pre kúpu tohto typu bazéna, máme pre vás niekoľko dôležitých informácií. Nadzemné bazény patria bezpochyby medzi tie najlacnejšie. Tieto bazény sú v porovnaní so zapustenými bazénmi za nižšiu cenu, avšak podstatne menej vydržia. Je preto potrebné počítať s tým, že sa budete musieť s týmto bazénom po čase rozlúčiť, alebo vynaložiť nemalé finanční prostriedky na jeho opravu. Tieto bazény sa totiž veľmi rýchlo poškodzujú a ich materiál degraduje.

20. 4. 2013

Vyberáme bazén – 2. diel

Bazénové príslušenstvo…

…alebo bazénové doplnky by sme mohli rozdeliť do niekoľkých skupín. Prvou takouto skupinou sú tzv. funkčné prvky. Tieto doplnky nijako neovplyvňujú funkčnosť bazéna, ale vo veľkej miere uľahčujú vašu starostlivosť o bazén a vodu v ňom.

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.