ALBISTONE® - materiál, ktorý vydrží všetko

Bazény

Unikátny materiál

Materiál ALBISTONE

ALBISTONE® je revolučný typ materiálu vyvinutý tímom našich technológov a overený radom laboratórnych skúšok. Materiál ALBISTONE® sa vyznačuje predovšetkým vysokou farebnou stálosťou a UV stabilizáciou, takže ani na prudkom slnku nebledne. Výraznou prednosťou je maximálna odolnosť proti mechanickému poškodeniu, vďaka ktorej dosahuje životnosť tohto materiálu až 50 rokov. ALBISTONE® je mrazuvzdorný materiál s výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Jeho zdravotná nezávadnosť je podložená certifikáciou pre pitnú vodu.

Húževnatosť materiálu

Nemusíte zakazovať deťom skákanie do bazéna. Materiál ALBISTONE® má minimálne päťkrát vyššiu odolnosť proti prerazeniu (rázová húževnatosť) ako polypropylén v bežne používanej forme.

UV stabilizácia

Bazén vám na slnku nevybledne a aj po rokoch zostane farba krásne jasná. Materiál ALBISTONE® sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti UV žiareniu a jeho životnosť je niekoľkonásobne vyššia, ako pri ostatných materiáloch.

Tepelná odolnosť

Teplom ani mrazom sa váš bazén nezničí. Významnou prednosťou tohto materiálu je tepelná odolnosť. ALBISTONE® je možné používať nepretržite pri teplotách od -40 °C do +70 °C

Ochrana životného prostredia

I po mnohoročnom používaní je materiál ALBISTONE® 100 % recyklovateľný. Pri výrobe nevznikajú žiadne škodlivé látky.

Zdravotná neškodnosť

Keď sa napijete z bazéna, nič sa nestane. ALBISTONE® je zdravotne neškodný. Zodpovedá hygienickým predpisom SR pre styk s potravinami a spĺňa tiež obdobné predpisy EÚ a USA. Je certifikovaný pre pitnú vodu.

 

Nazrite pod pokrývku – technológia výroby bazénov

ALBISTONE® bazény sa vyrábajú zo základných stavebných prvkov v podobe dosiek a rolovanej pásoviny. Spájanie sa realizuje extrudovaným teplovzdušným zváraním s obrovskou pevnosťou spojov - vyššia ako je pevnosť samotného materiálu! Prasknutie bazéna vo zvarových spojoch je tým významne eliminované. Výstuhy a rebrovania po obvode bazéna zaručujú bazénu pevný a stály tvar.

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.