Produktový katalóg

Späť na příslušenství

Bazénové príslušenstvo Skimmer

Skimmery a trysky sú nevyhnutnou súčasťou každého rodinného bazéna. Spoločne pomáhajú udržiavať bazénovú vodu čistú a zaisťujú správnu cirkuláciu vody.

Sme tu pre Vás!

Náš špecialista Vám rád pomôže s výberom.

Kontaktovať
Základné informácie

Práca skimmera spočíva v zbere nečistoty z hladiny ešte predtým, ako klesnú na dno, vďaka čomu sa predchádza tvorbe rias a mikróbov v bazéne.

Skimmer nasáva bazénovú vodu do filtračnej jednotky, ktorá potom odteká do plastovej nádoby umiestnenej zvyčajne 5 až 10 cm pod horným okrajom bazéna. Vo vnútri tohto plastového vtoku je umiestnený hrubý predfilter (kôš), ktorý zadrží hrubšie mechanické nečistoty. Takto predčistená voda sa cez čerpadlo odčerpáva do filtrácie, odkiaľ ju vratné trysky vháňajú späť do bazéna. Od konkrétneho tvaru bazéna sa odvíja ďalšia dôležitá vec, a to, kam vratné trysky ústia. Všeobecne platí, že trysky by mali vracať vodu 20 až 30 cm pod úroveň hladiny, aby voda v bazéne cirkulovala rovnomerne.

Technické parametry

Špecifikácia skimmera
Bazénový skimmer sa vyrába z bieleho ABS. Skimmer sa skladá z tzv. plavákových dvierok, ktoré sú umiestnené medzi hrdlom a nasávacím otvorom skimmera. Ďalšie komponenty skimmera sú veko koša (tanier) a kôš (sitko) skimmera, ktoré zabraňujú vniknutiu hrubých nečistôt do filtračného okruhu bazéna.

Typy skimmerov

  • skimmer 15x15
  • skimmer 30x15
  • skimmer 15l

Špecifikácia bazénovej trysky
Typ bazéna a požadovaný prietok určujú potrebný počet vstupov. Kľúčové je tiež umiestnenie vstupov, vďaka čomu sa vytvorí rovnomerná cirkulácia vody v bazéne a predíde sa tak vzniku mŕtvych miest.

Pri bazénoch, kde sú umiestnené skimmery proti prevažujúcemu smeru vetra, je vhodné umiestniť vratné smery buď na protiľahlú stranu bazéna, alebo na bočnú stenu.

Inštalácia trysiek sa vykonáva priamo do steny bazéna. Tryska sa inštaluje tak, aby bol jej stred umiestnený 20 – 30 cm pod hladinou vody.

Pri bazénoch, ktoré majú prepadový kanál (odtokový kanál, prepadový žľab), sa odporúča inštalácia vratných vstupov na dno bazéna alebo do dolnej časti postranných stien. V takomto type bazéna sa trysky inštalujú tak, aby sa ich stred nachádzal 20 – 30 cm od dna bazéna.

Na zlepšenie našich služieb používáme cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.