Laminátové bazény

 • Atlantida

  Atlantida

  ROZMERY:
  11,25 x 4,00 x 1,45 m OBJEM: 45 m3

   

   

 • Troja

  Troja

  ROZMERY:
  8,00 x 3,90 x 1,50 m OBJEM: 40 m3

   

   

 • Babylon

  Babylon

  ROZMERY:
  8,00 x 4,00 x 1,45 m OBJEM: 32 m3

   

   

 • Alexandrie

  Alexandrie

  ROZMERY:
  7,90 x 3,30 x 1,45 m OBJEM: 26 m3

   

   

 • Rhodos

  Rhodos

  ROZMERY:
  6,50 x 3,00 x 1,35 m OBJEM: 15 m3

   

   

 • Galie

  Galie

  ROZMERY:
  5,20 x 3,00 x 1,15 m OBJEM: 9,5 m3

   

   

 • Oáza

  Oáza

  ROZMERY:
  3,00 x 2,55 x 0,90 m OBJEM: 2 m3

   

   

 • Kypr

  Kypr

  ROZMERY:
  6,20 x 3,00 x 1,50 m OBJEM: 24 m3

   

   

 • Zakynthos

  Zakynthos

  ROZMERY:
  7,80 x 3,70 x 1,50 m OBJEM: 34 m3

   

   

Záhradné laminátové bazény

Laminátové bazény sú prefabrikované a osádzajú sa vcelku. Šírka týchto bazénov je obmedzená na 3,5 m z dôvodu prepravy. Majú pomerne dobré a stále vlastnosti, sú odolné proti väčšine chemikálií, ktoré sa používajú na úpravu a dezinfekciu vody.

Bazény vyrobené zo sklolaminátových kompozitov sa vyznačujú niekoľkonásobne vyššou životnosťou než bazény plastové alebo fóliové, pretože sú vďaka sklenenej výstuži, čiže kostre, rozmerovo stále i za veľmi rozdielnych teplôt, takže nekrehnú a nevytvárajú sa v nich mikrotrhlinky znižujúce životnosť bazénu.

Vyššiu životnosť dosahujú tieto bazény práve vďaka skĺbeniu výborných vlastností skleneného vlákna a syntetických termosetových živíc. K starnutiu materiálov dochádza totiž predovšetkým z dôvodu striedania teplôt, ktoré má za následok zväčšenie objemu hmoty za tepla a zmrštenie v chlade. To spôsobuje následné krehnutie materiálu a tvorbu mikrotrhliniek v povrchu hmoty. Laminátové výrobky sú vďaka sklenenej výstuži, čiže kostre, rozmerovo stále i za veľmi rozdielnych teplôt, a to je pre vysokú životnosť výrobku zásadným predpokladom.

Laminátový bazén a jeho vlastnosti

Sklenené vlákno obsiahnuté v lamináte sa vyznačuje unikátnymi vlastnosťami. Toto tzv. e-sklo bolo vyvinuté koncom štyridsiatych rokov minulého storočia primárne pre kozmický a vojenský letecký priemysel. Vďaka týmto vlastnostiam prenikla táto technológia začiatkom šesťdesiatych rokov aj do bežných priemyselných odvetví a dnes je najúspešnejším kompozitom v stavbe lodí, záchranných i závodných člnov, v letectve, automobilizme i v koľajovej doprave. Tejto úžitkovosti sa laminát teší vďaka vlastnostiam overenými päťdesiatimi rokmi pozitívnych skúseností.

Laminátové prvky sa vyrábajú presýtením sklenenej tkaniny polyesterovou živicou. Laminát má dobré mechanické vlastnosti, je odolný voči chemikáliám, ktoré sa používajú pri úprave vody a dá sa dobre prefarbovať. Výroba je však veľmi prácna, rozmery sú podmienené dopravnými možnosťami a formou, ktorú má k dispozícii výrobca.


Image spot nájdete vo videogalérii.

K prehratiu je potrebné Flash Player 8+ a povolený JavaScript.

Zvuk klipu spustíte v menu prehrávača videa.

Kde nás nájdete

Mapa Česká republikaČR Slovenská republikaSR

ALBIXON SK, s. r. o.

Seredská 247/4012,
917 05, Trnava - Modranka
Slovenská republika

Kde nás najdete